Kowalstwo Artystyczne Łódź - Iron Art
Kowalstwo Artystyczne Łódź, Warszawa
wersja polska kowalstwa artystycznego

+48 887 432 093
Łódź, ul. Brzezińska 38

Renowacja, restaurowanie, naprawa metaloplastyki

W naszej pracowni kowalstwa artystycznego Iron-Art Łódź, wykonujemy nie tylko balustrady kute wewnętrzne, ale także przedmioty z dziedziny metaloplastyki i meble kute.

W ramach oferty, zapewniamy usługę renowacji lub naprawy metaloplastyki. Specjalizujemy się w odnawianiu przedmiotów, które straciły swoją estetykę, przedmiotów, które uległy uszkodzeniu lub tych, które wymagają odnowienia ze względu na swój wiek.

Zapraszamy do współpracy, a także do zapoznania się z efektami naszych działań. Polecamy skontaktować się z pracownią Iron-Art, aby dowiedzieć się więcej na temat możliwości rekonstrukcji metaloplastyki.

Renowacja Krzyża Procesyjnego

Jednym z efektów naszej pracy jest Krzyż Procesyjny, który został odrestaurowany w naszej pracowni kowalstwa artystycznego Iron-Art w Łodzi.

Rekonstrukcja Krzyża Procesyjnego
1. Krzyż Procesyjny przed renowacją
Rekonstrukcja Krzyża Procesyjnego
2. Krzyż Procesyjny przed renowacją
Rekonstrukcja Krzyża Procesyjnego
3. Krzyż Procesyjny po renowacji
Rekonstrukcja Krzyża Procesyjnego
4. Krzyż Procesyjny po renowacji

Renowacja Prezbiterium

W naszej pracowni kowalstwa artystycznego pracowaliśmy również nad odrestaurowaniem Prezbiterium, którego zdjęcia przed i po przedstawiamy poniżej.

Rekonstrukcja Prezbiterium
1. Renowacja Prezbiterium
Rekonstrukcja Prezbiterium
2. Prezbiterium po renowacji

Renowacja wiekowej skrzyni

Dwustuletnia skrzynia była obiektem naszej pracy. Poddaliśmy ją rekonstrukcji, naprawiając 2/3 jej okuć i niwelując wszelkie ubytki. Drewno zostało dokładnie oczyszczone i przygotowane do bejcowania. Skrzynia nie była odnawiana od kilkudziesięciu lat.

Rekonstrukcja wiekowej skrzyni
1. Renowacja dwustuletniej skrzyni
Rekonstrukcja wiekowej skrzyni
2. Renowacja dwustuletniej skrzyni
Rekonstrukcja wiekowej skrzyni
3. Renowacja dwustuletniej skrzyni
Rekonstrukcja wiekowej skrzyni
4. Renowacja dwustuletniej skrzyni
Rekonstrukcja wiekowej skrzyni
5. Renowacja dwustuletniej skrzyni

Lampa z XIX wieku - Perła wsród zdobyczy

Pragnę zaprezentować Państwu wyjątkowe znalezisko, które trafiło w moje ręce na targu starych rzeczy. Ponadczasowa, wiekowa lampa została kupiona za 600 zł. Był to stary, nierzucający się w oczy przedmiot, który po częściowej renowacji i reanimacji, okazał się historyczną perełką.

Lampa, nad którą przeprowadzono prace renowacyjne w pracowni kowalstwa artystycznego, prawdopodobnie pochodzi z okresu ok XIX wieku. Wymagała i wciąż wymaga jeszcze wiele pracy, aby zyskała nowego, zachwycającego wyglądu, lecz już teraz stwierdzić można, że jest to cenna zdobycz.

Stara i zniszczona lampa, która nie prezentowała się efektownie i nie zachęcała do zakupu, już niebawem stanie się perłą. Jest to doskonały przykład na to, że wśród niepozornych, zniszczonych przedmiotów, których nikt już nie używa, można znaleźć coś ponadczasowego, czemu warto dać drugie życie i wydobyć jego piękno.

XIX wieczna lampa, która została poddana renowacji w pracowni kowalstwa artystycznego w Łodzi, została Państwu zaprezentowana w całej okazałości.

Zachęcam do zapoznania się z innymi wyrobami kowalstwa artystycznego Iron-Art!

Metaloplastyka - Lampa
1. Lampa przed renowacją
Metaloplastyka - Lampa
2. Lampa po renowacji i rekonstrukcji
Nasza strona Kowalstwa Artystycznego korzysta z technologii cookies jedynie w celu badania statystyk odwiedzin. X
Facebook kowalstwo artystyczne