Kowalstwo Artystyczne Łódź - Iron Art
Kowalstwo Artystyczne Łódź, Warszawa
wersja polska kowalstwa artystycznego

+48 887 432 093
Łódź, ul. Brzezińska 38

Balustrady kute - Kowalstwo artystyczne

W każdym domu, w którym znajdują się schody, powinna znajdować się także balustrada, która zapewni bezpieczeństwo i asekurację przed upadkiem. Niegdyś balustrady pełniły tylko tą jedną, niewątpliwie bardzo istotną funkcję, lecz obecnie są one także elementem dekoracji.

Obecnie rynek oferuje nam szeroki wybór wykonawców balustrad wewnętrznych, które mogą być dopasowane do naszych oczekiwań, potrzeb, wyglądu naszych schodów oraz wnętrza. Możemy wybierać pomiędzy balustradami metalowymi, drewnianymi, szklanymi, a także balustradami kutymi.

Balustrada ma za zadanie utrzymywać całą konstrukcję łącznie ze schodami w jedną spójną całość. Poręcz jest dodatkiem, która ułatwia wchodzenie lub schodzenie, dlatego bardzo często wykonywana jest z przyjemnych, praktycznych materiałów. Jeśli zatem mamy tak szeroki wybór, czy ma to znaczenie w komforcie użytkowania, jaką balustradę wybierzemy?

Balustrada kuta - zalety

W nowoczesnych domach i budynkach często pojawiają się balustrady szklane. Są one chyba najmniej praktycznym wyborem, gdyż warto pamiętać, że nie nadają się do zamontowania, gdy w naszym domu biegają małe dzieci. Z łatwością mogą one wówczas rozbić szklany element, doprowadzając do wypadku. Szklana balustrada jest znacznie bardziej niebezpieczna, a utrzymanie jej w czystości wymaga większego nakładu pracy.

Typowa stalowa balustrada natomiast, często wykorzystywana jest w szpitalach. Jest stabilna, praktyczna, choć zupełnie nieatrakcyjna. Nie wprowadzi żadnego efektu do wnętrza, a ponadto, z trudem można dopasować ją do schodów, które akurat wybraliśmy u siebie w domu.

Dlaczego zatem balustrada kuta wewnętrzna okazuje się najlepszym wyborem? Z kilku prostych powodów. Pierwszym z nich jest funkcja estetyczna, którą pełni balustrada. Wybierając balustradę kutą z naszej pracowni, możesz przedstawić nam swoje oczekiwania, a my stworzymy projekt niezwykle ozdobnej i dekoracyjnej balustrady, którą następnie wykonamy na Twoje życzenie. Każda z naszych kutych balustrad jest ręcznie zdobiona i precyzyjnie wykańczana!

Kolejnym powodem, dla którego kute balustrady górują nad pozostałymi, jest fakt, że są one niesamowicie stabilne i solidne, przez co nadają się do domów, w których mieszkają małe dzieci. Balustrady kute zapewniają bezpieczeństwo, komfort, zdobią pomieszczenie i nic nie jest w stanie ich uszkodzić. Utrzymanie ich w czystości również nie będzie żadnym problemem, gdyż balustrady kute wymagają jedynie przetarcia od czasu do czasu, w celu pozbycia się ewentualnych osadów kurzu.

Ostatnim argumentem, który przemawia za właśnie tego rodzajem balustrad wewnętrznych, jest ich uniwersalności oryginalność. Dostawcy balustrad oferują nam szeroki wybór, który jednak niesie za sobą pewne minusy. Każda z balustrad jest maszynowo produkowana, a co za tym idzie, jej nakład z pewnością liczy sobie więcej niż jedną sztukę. W naszej pracowni Kowalstwa Artystycznego Iron-Art z Łodzi, wykonujemy balustrady kute wewnętrzne, które tworzymy indywidualnie dla każdego klienta z osobna, co sprawia, że stają się one tak niepowtarzalne i wyjątkowe. Dokładamy wszelkich starań, aby ozdobić je z precyzją, wyczuciem stylu i estetyki. Nasze kute balustrady nawiązują do okresu secesji i nurtu ArtDeco, przez co są bogato zdobione, artystyczne i wyszukane. Oferujemy także bardziej stonowane, klasyczne balustrady z delikatnymi zdobieniami.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszą pracownią z Łodzi!

Nasza strona Kowalstwa Artystycznego korzysta z technologii cookies jedynie w celu badania statystyk odwiedzin. X
Facebook kowalstwo artystyczne